6.9 C
Pristina
spot_img

Tregjet

spot_imgspot_img

Sam Bankman-Fried ka gënjyer njerëzit vazhdimisht në Twitter rreth gjendjes së FTX

Sam Bankman-Fried ka gënjyer njerëzit vazhdimisht në Twitter rreth gjendjes së FTX Një bashkëthemelues i FTX tha përballë trupit gjykatës se cicërima e publikuar nga Sam Bankman-Fried që garantonte përdoruesit...

Rritet vlera e aseteve të Fondit Pensional

Gjatë muajit gusht vlera e kontributeve pensionale ka regjistruar rritje. Siç njofton Banka Qendrore e Kosovës, vlera e aseteve ka arritur në 2 miliardë e 610 milionë euro, derisa rritja...

Pavarësisht luftës, çmimet e banesave në disa pjesë të Ukrainës janë ende në rritje – ekspertët tregojnë arsyet

Bucha, Irpin, Vorzel dhe zonat përreth në veri të kryeqytetit ukrainas janë ku ushtarakët rusë u akuzuan për vrasjen, plagosjen, grabitjen ose përdhunimin e mijëra civilëve. Dhe granatimet gjatë agresionit...

PAYSERA Kosova dhe POSTA E KOSOVËS nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Paysera Kosova dhe Posta e Kosovës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi. Marrëveshja midis Paysera Kosovës dhe Postës së Kosovës do të sjellë një zgjerim të mundësive të klientëve për të përdorur...

Prishtina Mall: Brendi i njohur francez GiFi edhe në Kosovë

  Një ndër markat më të njohura ndërkombëtare për gamën e saj inovative të produkteve që përfshijnë kategoritë shtëpiake, artikuj dhe lodra për fëmijë, dekorime, dhurata, artikuj për hobi të...

Cilat janë projektet që janë të përfshira në buxhetin e Prishtinës për vitin 2024?

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se cilat janë disa nga projektet që do të përfshihen në buxhetin e miratuar për vitin 2024, që...

Abonohuni

━ më të lexuarat

Prishtina Mall: Brendi i njohur francez GiFi edhe në Kosovë

  Një ndër markat më të njohura ndërkombëtare për gamën e saj inovative të produkteve që përfshijnë kategoritë shtëpiake, artikuj dhe lodra për fëmijë, dekorime,...

Kompania britanike “Toka Management” edhe në Kosovë, do t’i trajnojë të rinjtë për infrastrukturën e hekurudhave

Toka Management”, kompani britanike që punon në mirëmbajtjen e hekurudhave në Londër, vjen edhe në Kosovë, përmes qendrës së trajnimit hekurudhor, raporton Ekonomia Online. Gjatë...

Bie kostoja e ndërtimit në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar këtë të enjte Indeksin e Kostos së Ndërtimit për tremujorin e parë të vitit 2023. Indeksi i...

Cilat janë projektet që janë të përfshira në buxhetin e Prishtinës për vitin 2024?

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se cilat janë disa nga projektet që do të përfshihen në buxhetin e...

PAYSERA Kosova dhe POSTA E KOSOVËS nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Paysera Kosova dhe Posta e Kosovës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi. Marrëveshja midis Paysera Kosovës dhe Postës së Kosovës do të sjellë një zgjerim të mundësive...