21.8 C
Pristina
spot_img

━ Rrëmime (Analiza, OP-ED, Hulumtime)

Historia e Jusufit a.s. dhe “buka e motmotit” – Bujar Sejdiu

HISTORIA E JUSUFIT A.S. DHE “BUKA E MOTMOTIT” Në të kaluarën sigurimi i bukës së gojës ishte prioriteti i parë i çdo familjeje dhe çdo...

Raporti i Gallup: Angazhimi i punonjësve është në rrëmujë, por ka vend për përmirësim

  Shanset janë që kompania juaj të ketë një problem me angazhimin e punonjësve  dhe është koha për të vepruar sipas tij. Vetëm 33% e punonjësve në...

Instituti GAP: Punësimi, arsyeja kryesore e emigrimit

Anisa Zogaj nga Instituti “GAP” ka theksuar se sipas disa anketave bëra, 28.2% e qytetarëve cilësuan mundësitë më të mira për punësim si arsyeja kryesore...

“Sëmundjet” e ekonomisë, që qëllimisht nuk trajtohen

Ekonomia vendase nuk ka vuajtur ndonjëherë për shifrat. Rikuperimi pas goditjeve ka qenë i shpejtë dhe treguesit e rritjes ekonomike në fundvit janë përgjithësisht...

Të qenit ju (Being You)-Anil Seth

Të qenit ju Përmbledhje Libri Hyrje Çfarë ka në këtë libër për mua? Zbërthejeni misterin e vetëdijes. Imagjinoni sikur ta kishit mundësinë ta zëvendësoni trurin tuaj me një...

Si të Bëhesh Ekspert (The Making of an Expert)-K. Anders Ericsson, Michael J. Prietula, and Edward T. Cokely

Si të Bëhesh Ekspert Artikull Tridhjetë vite më parë, dy edukatorë, Laszlo dhe Klara Polgar vendosën ta sfidonin supozimin e famshëm se gratë nuk kanë sukses...

━ lajme dhe aktualitete

[adsanity align='alignnone' id=2448]

Abonohuni

━ na ndiqni

0FansLike
41FollowersFollow
13FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

━ Paraja dhe financat

Mashtrimi është kudo – Ndiqni këtë udhëzues për të siguruar transaksionet tuaja në internet

Prevalenca e mashtrimit për transaksionet tona është një shqetësim...

Cilat janë zgjedhjet që bëjnë diferencën mes një të pasuri dhe një të varfri?

Nga besimi te vetja deri te këmbëngulja për të...

Programe mësimore nëpër shkolla për financat e kursimet! Ja strategjia

Qytetarët shqiptarë kanë njohuri të ulëta financiare në raport...

Bisedat me të panjohurit (Talking to Strangers)-Malcolm Gladwell

Bisedat me të panjohurit Përmbledhje Libri Hyrje Çfarë ka në këtë libër...

Rikthehet bitcoin, duke tejkaluar 44 mijë USD

Bitcoin është ngjitur sërish në mbi 44 mijë dollarë....
spot_img
EUR - Euro Member Countries
EUR
1.0000
USD
0.9157
CHF
1.0010
TRY
0.0277
GBP
1.1631
JPY
0.0058

━ Ndërmarrësia

Këta dy faktorë kyç mund të krijojnë lidhje të pathyeshme të klientit me biznesin tuaj

Fuqia e autenticitetit nuk mund të nënvlerësohet. Në të gjithë...

Si do ta transformojnë biznesin këto 2 mundësi të rritjes së mediave sociale në 2024

Ndërsa jemi në vitin 2024, dy tendenca po riformësojnë...

6 truke të thjeshta të rritjes për startup-et!

Si të gjithë e dinë është tepër e vështirë...

SCI-TECH-INNOV

━ Zhvillim personal

Historia e Jusufit a.s. dhe “buka e motmotit” – Bujar Sejdiu

HISTORIA E JUSUFIT A.S. DHE “BUKA E MOTMOTIT” Në të...

Transcendenca (Scott Barry Kaufman)

Transcendenca Përmbledhje libri Çfarë ka në këtë libër për mua? Nëse keni...

Problem-zgjidhja Antiplumb (Bulletproof Problem-Solving)-Charles Conn and Robert McLean

Problem-zgjidhja Antiplumb Përmbledhje libri Hyrje Mësoni shtatë hapat e zgjidhjes se çdo...

Ideja e Telegram për t’ju ofruar një abonim premium falas është një makth privatësie

Problemi i parë që shfaqet me këtë program është...

UDHËHEQJA

━ të fundit

Historia e Jusufit a.s. dhe “buka e motmotit” – Bujar Sejdiu

HISTORIA E JUSUFIT A.S. DHE “BUKA E MOTMOTIT” Në të kaluarën sigurimi i bukës së gojës ishte prioriteti i parë i çdo familjeje dhe çdo shteti. Në rrethanat primitive të...

Transcendenca (Scott Barry Kaufman)

Transcendenca Përmbledhje libri Çfarë ka në këtë libër për mua? Nëse keni ndjekur ndonjëherë ndonjë orë psikologjike, apo nëse keni ndjekur ndonjëherë një blloger të mirëqenies në Instagram, atëherë me siguri jeni...

Problem-zgjidhja Antiplumb (Bulletproof Problem-Solving)-Charles Conn and Robert McLean

Problem-zgjidhja Antiplumb Përmbledhje libri Hyrje Mësoni shtatë hapat e zgjidhjes se çdo problemi kompleks. Në peisazhin me zhvillim të shpejtë të biznesit të sotëm, çfarë do të konsideronit aftësinë më kyçe për organizatat? Të...

Ideja e Telegram për t’ju ofruar një abonim premium falas është një makth privatësie

Problemi i parë që shfaqet me këtë program është se numri juaj i telefonit shfaqet tek marrësi i kodit OTP çdo herë që përdoret për të dërguar një të...

Ku është strehimi më i kushtueshëm në Europë?

Finlandezët shpenzojnë më shumë për strehim, të ndjekur nga afër nga britanikët, sipas Resolution Foundation. Studimi britanik zbuloi se njerëzit në Finlandë harxhojnë 24% të shpenzimeve të tyre totale...
spot_img

━ më të lexuarat

Historia e Jusufit a.s. dhe “buka e motmotit” – Bujar Sejdiu

HISTORIA E JUSUFIT A.S. DHE “BUKA E MOTMOTIT” Në të kaluarën sigurimi i bukës së gojës ishte prioriteti i parë i çdo familjeje dhe çdo...

Transcendenca (Scott Barry Kaufman)

Transcendenca Përmbledhje libri Çfarë ka në këtë libër për mua? Nëse keni ndjekur ndonjëherë ndonjë orë psikologjike, apo nëse keni ndjekur ndonjëherë një blloger të mirëqenies në...

Problem-zgjidhja Antiplumb (Bulletproof Problem-Solving)-Charles Conn and Robert McLean

Problem-zgjidhja Antiplumb Përmbledhje libri Hyrje Mësoni shtatë hapat e zgjidhjes se çdo problemi kompleks. Në peisazhin me zhvillim të shpejtë të biznesit të sotëm, çfarë do të konsideronit...

Ideja e Telegram për t’ju ofruar një abonim premium falas është një makth privatësie

Problemi i parë që shfaqet me këtë program është se numri juaj i telefonit shfaqet tek marrësi i kodit OTP çdo herë që përdoret...

Ku është strehimi më i kushtueshëm në Europë?

Finlandezët shpenzojnë më shumë për strehim, të ndjekur nga afër nga britanikët, sipas Resolution Foundation. Studimi britanik zbuloi se njerëzit në Finlandë harxhojnë 24%...