5.8 C
Pristina
spot_img

Teknologjia

spot_imgspot_img

Ideja e Telegram për t’ju ofruar një abonim premium falas është një makth privatësie

Problemi i parë që shfaqet me këtë program është se numri juaj i telefonit shfaqet tek marrësi i kodit OTP çdo herë që përdoret për të dërguar një të...

TipTop, aplikacioni i ri nga themeluesi dhe CEO i Postmates, tani ju lejon të blini pajisje me transaksione dhe para

TipTop, startup që ofron para të menjëhershme për pajisjet elektronike, po lançon TipTop Shop: një mënyrë për përdoruesit për të blerë dhe tregtuar pajisje. TipTop Shop bazohet në suksesin e TipTop Cash,...

Ky qytet po teston një sistem që do të kufizojë nga distanca shpejtësinë e biçikletave elektrike

Amsterdami është një nga gjashtë qytetet evropiane që së shpejti do të testojë sistemin e kufirit të shpejtësisë në distancë për biçikletat elektrike, prandaj këshilltarja e trafikut në administratën...

Themeluesi i Telegram thotë se kompania do të bëhet fitimprurëse vitin e ardhshëm

Themeluesi i Telegram, Pavel Durov tha se kompania pret të godasë përfitueshmërinë vitin e ardhshëm me synimin për të dalë në publik në të ardhmen. Aplikacioni i bisedës, i cili...

Microsoft braktis idenë për të sjellë aplikacionet Android në Windows

Lançimi u ba si një kërcënim jo vetëm për aplikacionet Android në Chromebook por edhe ato iOS në kompjuterët Mac. Microsoft ka vendosur ti japë fund përpjekjes për të sjellë...

Përdoruesit e Instagram tashmë mund të ndryshojnë mesazhet pasi janë dërguar

Përdoruesit kanë mundësi të editojnë mesazhet vetëm 15 minuta pasi janë dërguar. Instagram lançoi mesazhet direkt në 2013-ën, por që atëherë nuk ka ekzistuar një mënyrë për ti edituar ato...

Abonohuni

━ më të lexuarat

Çka nuk mund të bëjë Intelegjenca Artificiale

Inteligjenca Artificiale ka mësuar të analizojë të dhënat mjekësore, të lexojë imazhe astronomike, fiton në poker me lehtësi, fluturon me dronë, e sipas studiuesve,...

Arizona State University është universiteti i parë që lidhë partneritet me ChatGPT – partneri strategjik i UNI – Universum International College

Arizona State University, i njohur për vizionin inovativ dhe përkushtimin ndaj përsosmërisë, ka ndërmarrë një hap madhor në të ardhmen e edukimit përmes bashkëpunimit ...

Tech Trends 2024: AI dhe marrëveshjet e automjeteve elektrike

Në botën e teknologjisë, viti 2023 ndoshta do të mbahet mend si viti që AI gjeneruese u përhap. Sistemet gjeneruese të AI mund të...

Fiat prezantoi pesë koncepte të reja, të dizajnuara në mënyrë interesante

Edhe pse Fiat ishte marka më e shitur e Stellantis në vitin 2023, ditët e lavdisë së tij në Evropë kanë kaluar prej kohësh....

Dawn Avatar Robot kafiteri ku të gjithë kamerierët janë robotë

Nëse mendoni se do të jetë e largët dita kur robotët do të na zënë vendin e punës, atëherë gaboheni. Në Japoni, një lokal...