5.8 C
Pristina
spot_img

Zhvillimi personal

spot_imgspot_img

A ka më shumë rëndësi personaliteti, apo përvoja e kaluar kur punësoheni?

Çdo menaxher punësimi dëshiron të gjejë kandidatin perfekt për këtë punë. Por, procesi i aplikimit është ngritur kundër tyre. Në mënyrë tipike, hapi i parë përfshin rishikimin e një CV dhe ndoshta një letër...

Si ta rrisni produktivitetin në fundjavë me këto 10 këshilla

Fundjavat mund të jenë një mundësi e shkëlqyer për t’u rimbushur dhe për të trajtuar detyra të rëndësishme, por duhet përpjekje dhe disiplinë për t’i bërë ato produktive. Duke...

Bërja e pyetjeve të duhura në këto 5 rrethana është vendimtare për rritjen e kompanisë suaj

A keni dashur ndonjëherë me të vërtetë të punoni me dikë, ndoshta një partner të mundshëm, mentor ose drejtues ekipi, por nuk keni ditur si ta realizoni? Ndoshta ju...

Si të punoni nga shtëpia dhe njëkohësisht të kujdeseni për foshnjën ose vogëlushin tuaj

Nëse jeni duke punuar nga shtëpia, mund të pyesni veten se si mund t’i argëtoni fëmijët tuaj ndërkohë që të jeni vetë produktive ?? Është e mundur të punoni nga...

“Sa e ke pagën?”: Mëso si të përgjigjesh nëse nuk dëshiron të tregosh

Shumica e kandidatëve i tremben pyetjes “Sa e ke pagën aktuale”. Kjo ndjenjë vjen nga frika e dyshimit, nëse po e “shesin” veten për pak ose shumë lartë. Por,...

Ish-hetuesi tregon 5 sjellje që shfaqin gënjeshtarët dhe si t’i trajtojmë ato

Një ish-hetues ka ndarë disa sjellje tipike që shfaqin gënjeshtarët dhe mënyrat sesi t”i trajtoni ato. Ndër të tjera ai është shprehur: “Shpesh më pyesin se si një ish-hetues i...

Abonohuni

━ më të lexuarat

Si të punoni nga shtëpia dhe njëkohësisht të kujdeseni për foshnjën ose vogëlushin tuaj

Nëse jeni duke punuar nga shtëpia, mund të pyesni veten se si mund t’i argëtoni fëmijët tuaj ndërkohë që të jeni vetë produktive ?? Është...

Bërja e pyetjeve të duhura në këto 5 rrethana është vendimtare për rritjen e kompanisë suaj

A keni dashur ndonjëherë me të vërtetë të punoni me dikë, ndoshta një partner të mundshëm, mentor ose drejtues ekipi, por nuk keni ditur...

Qetësia është çelësi (Stillness is the Key)-Ryan Holiday

Qetësia është çelësi Përmbledhje Libri Hyrje Çfarë ka në këtë libër për mua? Përqafojeni fuqinë e qetësisë. Kur ka qenë hera e fundit që thjeshtë keni ndaluar? I keni...

Si të jeni një njeri më elastik ne punë ?

Njerëzit elastikë e dinë se askush nuk është imun ndaj vuajtjeve dhe fatkeqësive. Ata e kuptojnë se kur shfaqen ato momente të errësirës dhe...

“Sa e ke pagën?”: Mëso si të përgjigjesh nëse nuk dëshiron të tregosh

Shumica e kandidatëve i tremben pyetjes “Sa e ke pagën aktuale”. Kjo ndjenjë vjen nga frika e dyshimit, nëse po e “shesin” veten për...