6.9 C
Pristina
spot_img

Dinjiteti

spot_imgspot_img

Ideja e Telegram për t’ju ofruar një abonim premium falas është një makth privatësie

Problemi i parë që shfaqet me këtë program është se numri juaj i telefonit shfaqet tek marrësi i kodit OTP çdo herë që përdoret për të dërguar një të...

Ja se për çfarë shërben butoni i vogël në rripin e sigurimit

  Një rrip sigurimi mbron pasagjerët kundër lëvizjeve të forta ose të nxituara që mund të ndodhin gjatë një përplasjeje ose ndalimesh të papritura. Qëllimi kryesor është zvogëlimi i mundësive...

“Sa e ke pagën?”: Mëso si të përgjigjesh nëse nuk dëshiron të tregosh

Shumica e kandidatëve i tremben pyetjes “Sa e ke pagën aktuale”. Kjo ndjenjë vjen nga frika e dyshimit, nëse po e “shesin” veten për pak ose shumë lartë. Por,...

Lidhni rripin e sigurimit dhe lini celularin pas: Shoferët do të monitorohen nga Inteligjenca Artificiale

Britania e Madhe po teston mënyra të ndryshme për të përdorur teknologjinë, përkatësisht robotikën dhe Inteligjencën Artificiale (IA), për të rritur sigurinë rrugore. Kohët e fundit, ata filluan testimin...

Inteligjenca Artificiale në media: KMShK del me një qëndrim publik

Inteligjenca Artificiale (AI) po shpërfaq ndryshime thelbësore në mënyrën se si njerëzit informohen dhe komunikojnë. Në këtë kontekst, është jashtëzakonisht i rëndësishëm roli i etikës në përdorimin dhe zhvillimin...

SUPERLAJM: Në Kosovë mund të ktheni mbeturinat e plastikës në para

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës së Kosovës ka njoftuar për hapjen e Thirrjes për themelimin e Administratorit për Sistemin e Rimbursimit të Depozitave (SRD). Në këtë thirrje kemi...

Abonohuni

━ më të lexuarat

Bisedat me të panjohurit (Talking to Strangers)-Malcolm Gladwell

Bisedat me të panjohurit Përmbledhje Libri Hyrje Çfarë ka në këtë libër për mua? Çfarë duhet të dini për njerëzit që nuk i njihni! Kuptojeni sa pak dini për...

BQK publikon udhëzuesit për identifikim e kartëmonedhave dhe monedhave 💶 Euro origjinale nga ato false

Banka Qendrore e Republikës në kuadër të Edukimit Financiar ka të hartuar manuale, që tregojnë mbi veçoritë teknike dhe tiparet e sigurisë të kartëmonedhave...

“Sa e ke pagën?”: Mëso si të përgjigjesh nëse nuk dëshiron të tregosh

Shumica e kandidatëve i tremben pyetjes “Sa e ke pagën aktuale”. Kjo ndjenjë vjen nga frika e dyshimit, nëse po e “shesin” veten për...

Ja se për çfarë shërben butoni i vogël në rripin e sigurimit

  Një rrip sigurimi mbron pasagjerët kundër lëvizjeve të forta ose të nxituara që mund të ndodhin gjatë një përplasjeje ose ndalimesh të papritura. Qëllimi...

Ideja e Telegram për t’ju ofruar një abonim premium falas është një makth privatësie

Problemi i parë që shfaqet me këtë program është se numri juaj i telefonit shfaqet tek marrësi i kodit OTP çdo herë që përdoret...