6.9 C
Pristina
spot_img

Fokus

spot_imgspot_img

Para të falsifikuara po qarkullojnë në Kosovë – policia arreston tre persona

Kosova vazhdon të ketë probleme me qarkullimin e parave të falsifikuara në treg. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në polici janë raportuar katër raste të tilla.Problemi më i...

AUV domatet nga Shqipëria brenda parametrave të lejuar për konsum

Domatet e importuara nga Shqipëria kanë rezultuar brenda parametrave të lejuar për konsum, ka konfirmuar Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV). Zëdhënësi i këtij institucioni, Lamir Thaçi, ka deklaruar për...

Prezantohet anija e parë e lundrimit 5G në botë

Kina ka prezantuar anijen e parë të madhe të lundrimit 5G në botë.Anija e parë e lundrimit e ndërtuar në vend, “Adora Magic City”, e njohur gjithashtu si “Mo...

Kosova ka potencial natyror për të zhvilluar turizmin

Kosova ka potencial natyror për të zhvilluar turizmin - Ruzhdi Kurtishaj Turizmi në Kosovë është një përvojë e mrekullueshme për të zbuluar peizazhet natyrore, trashëgiminë kulturore dhe gjestin mikpritës të...

30% më shumë turistë, reklamimi në rrjete sociale po sjell më shumë të huaj në Shqipëri

Reklamimi nga gazetat prestigjoze por dhe interesimi i markave ndërkombëtare të hotelerive për të investuar në Shqipëri, kanë rritur këtë sezon veror prenotimet nga turistët me 20-30% që në...

Turizmi në Kosovë, çfarë ofron shteti 10 mijë km² për vizitorët

Sipërfaqja e Kosovës është 10,908 km², por edhe pse e vogël, ajo ka hapësirë për turizëm dhe vende me peizazh të mrekullueshëm. Kosova ka vende turistike malore, shëndetësore, objekte...

Abonohuni

━ më të lexuarat

Jeni kuriozë të mësoni se cilat janë 10 vendet me investimin më të madh në AI?

Raportet e fundit sugjerojnë se investimet në AI parashikohen të afrohen 200 miliardë dollarë në nivel global deri në vitin 2025, me vendet që...

Ku është strehimi më i kushtueshëm në Europë?

Finlandezët shpenzojnë më shumë për strehim, të ndjekur nga afër nga britanikët, sipas Resolution Foundation. Studimi britanik zbuloi se njerëzit në Finlandë harxhojnë 24%...

Pse duhet ti pranoni gabimet tuaja gjatë udhëheqjes?

Në tetor 2016, CEO i Wells Fargo, John G. Stumpf, dha dorëheqjen pasi u gjet fajtor për mijëra llogari të rreme të krijuara nga...

Mashtrimi është kudo – Ndiqni këtë udhëzues për të siguruar transaksionet tuaja në internet

Prevalenca e mashtrimit për transaksionet tona është një shqetësim në rritje si për konsumatorët ashtu edhe për bizneset, siç theksohet në një raport të vitit 2021...

Turizmi në Kosovë, çfarë ofron shteti 10 mijë km² për vizitorët

Sipërfaqja e Kosovës është 10,908 km², por edhe pse e vogël, ajo ka hapësirë për turizëm dhe vende me peizazh të mrekullueshëm. Kosova ka...