6.9 C
Pristina
spot_img

Evente

spot_imgspot_img

Dhjetë kompani nga Kosova pjesëmarrëse në panairin “Stockholm Furniture Fair” në Suedi

Kompanitë nga Republika e Kosovës që po ekspozojnë produktet e tyre në panairin “Stockholm Furniture Fair” në Suedi , u përgëzuan për punën e tyre nga Kryetari i Kuvendit...

“Angels Connect Socials” – Eventi i radhës për investitorët dhe startup në Podgoricë

Në kryeqytetin Malazez, Podgoricë, më 26 Janar do të mbahet eventi “Angels Connect Socials”, i organizuar nga Keiretsu Forum SEE, me qëllimin për të mbledhur investitorët e engjëll, kapitalistët...

Në Panairin “Swissbau 2024” në Zvicër do të promovohen prodhimet e 12 kompanive nga Kosova

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), përkatësisht Agjencia për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), në bashkëpunim me Shoqatën e Përpunuesve të Drurit në Kosovë (SHPDK),...

15 milionë euro eksport nga Kosova për në Austri, Blakaj: Panairi i bizneseve shqiptare është shembull që po bashkon tregun

Në Vjenë të Austrisë është mbajtur panairi i bizneseve shqiptare, ku të pranishme kanë qenë kompani shqiptare nga Austria, Zvicra, Kosova, Maqedonia e Veriut, Lugina e Preshevës dhe Shqipëria. Në...

Kina: Bashkëndërtim me cilësi të lartë i “Një brez, një rrugë”, me synim “modernizimin e përbashkët”

Më 18 tetor, u zhvillua në Pekin ceremonia e hapjes e Forumit të 3-të për Bashkëpunimin Ndërkombëtar “Një brez, një rrugë”. Kryetari i shtetit i Kinës Xi Jinping mori...

Nis panairi i bizneseve shqiptare në Austri, marrin pjesë rreth 27 kompani nga Kosova

Sot në Vjenë të Austrisë është hapur panairi i bizneseve shqiptare, ku do të prezantohen një numër i konsiderueshëm i bizneseve shqiptare që veprojnë atje, duke filluar nga gastronomia,...

Abonohuni

━ më të lexuarat

“Angels Connect Socials” – Eventi i radhës për investitorët dhe startup në Podgoricë

Në kryeqytetin Malazez, Podgoricë, më 26 Janar do të mbahet eventi “Angels Connect Socials”, i organizuar nga Keiretsu Forum SEE, me qëllimin për të...