5.8 C
Pristina
spot_img

Fokus

spot_imgspot_img

Këta dy faktorë kyç mund të krijojnë lidhje të pathyeshme të klientit me biznesin tuaj

Fuqia e autenticitetit nuk mund të nënvlerësohet. Në të gjithë peizazhin e biznesit, klientët identifikohen me markat me të cilat lidhen dhe besojnë. Në garën për fitimin dhe ndërtimin e besnikërisë...

A ka më shumë rëndësi personaliteti, apo përvoja e kaluar kur punësoheni?

Çdo menaxher punësimi dëshiron të gjejë kandidatin perfekt për këtë punë. Por, procesi i aplikimit është ngritur kundër tyre. Në mënyrë tipike, hapi i parë përfshin rishikimin e një CV dhe ndoshta një letër...

Standard&Poor’s përmirëson vlerësimin për Shqipërinë: Ekonomia është rritur

Në raportin më të fundit të publikuar më 22 Mars 2024, agjencia e vlerësimit të kreditit “Standard & Poors” ka përmirësuar vlerësimin afatgjatë të kreditit sovran të Shqipërisë në...

Rreth 70 për qind e blerësve në patundshmëri vijnë nga diaspora, kërkesë që të mos quhen investime të huaja

Pronari i kompanisë “Pozhegu Brothers”, Qemajl Pozhegu thotë se mërgata kosovare vazhdon t’i shpenzojë paratë e tyre në Kosovë, në blerjen e patundshmërive, kryesisht të banesave. Por blerja e...

Mashtrimi është kudo – Ndiqni këtë udhëzues për të siguruar transaksionet tuaja në internet

Prevalenca e mashtrimit për transaksionet tona është një shqetësim në rritje si për konsumatorët ashtu edhe për bizneset, siç theksohet në një raport të vitit 2021 nga firma e parandalimit të...

Si ta rrisni produktivitetin në fundjavë me këto 10 këshilla

Fundjavat mund të jenë një mundësi e shkëlqyer për t’u rimbushur dhe për të trajtuar detyra të rëndësishme, por duhet përpjekje dhe disiplinë për t’i bërë ato produktive. Duke...

Abonohuni

━ më të lexuarat

Mashtrimi është kudo – Ndiqni këtë udhëzues për të siguruar transaksionet tuaja në internet

Prevalenca e mashtrimit për transaksionet tona është një shqetësim në rritje si për konsumatorët ashtu edhe për bizneset, siç theksohet në një raport të vitit 2021...

Ku është strehimi më i kushtueshëm në Europë?

Finlandezët shpenzojnë më shumë për strehim, të ndjekur nga afër nga britanikët, sipas Resolution Foundation. Studimi britanik zbuloi se njerëzit në Finlandë harxhojnë 24%...

Si të punoni nga shtëpia dhe njëkohësisht të kujdeseni për foshnjën ose vogëlushin tuaj

Nëse jeni duke punuar nga shtëpia, mund të pyesni veten se si mund t’i argëtoni fëmijët tuaj ndërkohë që të jeni vetë produktive ?? Është...

Pse duhet ti pranoni gabimet tuaja gjatë udhëheqjes?

Në tetor 2016, CEO i Wells Fargo, John G. Stumpf, dha dorëheqjen pasi u gjet fajtor për mijëra llogari të rreme të krijuara nga...

6 arsye befasuese pse menaxherët e rinj kanë performancë më të mirë se menaxherët me përvojë

“Ai nuk ka shumë përvojë në menaxhimin e njerëzve. A mendoni se ai mund t’a bëjë punën?”  Kjo është një frazë që e dëgjojmë...