13.7 C
Pristina
spot_img

Patundshmëri

spot_imgspot_img

Përparim Rama ndalon lejet ndërtimore për ata që i kanë borxhe komunës

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama ka nënshkruar një vendimin që ua ndalon lejet ndërtimore dhe lejet e përdorimit për personat juridik dhe fizik të cilët nuk i kanë përmbushur...

Në Shqipëri dyfishohen sipërfaqet e lejeve të ndërtimit! Ja numri i lejeve që u dhanë në 3 mujorin e dytë

Në Shqipëri dyfishohen sipërfaqet e lejeve të ndërtimit! Në tremujorin e dytë 2023 janë miratuar gjithsej 509 leje ndërtimi për ndërtesa të reja, nga 339 leje të miratuara në tremujorin...

Bie kostoja e ndërtimit në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar këtë të enjte Indeksin e Kostos së Ndërtimit për tremujorin e parë të vitit 2023. Indeksi i tërësishëm i Kostos së Ndërtimit...

Abonohuni

━ më të lexuarat

Bie kostoja e ndërtimit në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar këtë të enjte Indeksin e Kostos së Ndërtimit për tremujorin e parë të vitit 2023. Indeksi i...

Te kosovarët dhe te diaspora e Kosovës dominojnë tërësisht investimet në banesa

Sipas të dhënave të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), mbi 53 milionë euro është vlera e investimeve në patundshmëri të qytetarëve të Kosovës në...

A doni të shisni shtëpinë tuaj shpejt dhe lehtë?! Ja këshillat që na jep ekspertja

Kënaqësia që merr pasi përfundon një projekt që e ke ideuar vetë, pa arkitektë është shumë e madhe, sidomos nëse është një shtëpi investimi...

Komuna e Prishtinës del me udhëzues për legalizim të ndërtimeve, paralajmëron rrënime

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se ka përgatitur një udhëzues mbi procesin e legalizimit të ndërtimeve, që do të ndihmojë me informata konkrete rreth...

Në Shqipëri dyfishohen sipërfaqet e lejeve të ndërtimit! Ja numri i lejeve që u dhanë në 3 mujorin e dytë

Në Shqipëri dyfishohen sipërfaqet e lejeve të ndërtimit! Në tremujorin e dytë 2023 janë miratuar gjithsej 509 leje ndërtimi për ndërtesa të reja, nga 339...